Diastáza

Autorský program LADYWORK – diastáza je zameraný na nápravu popôrodenej diastázy, posilnenie panvového dna vo všetkých vrstvách a spevnenie jadra (core).

Program je spojením poznatkov a princípov z oblasti medicíny, fyzioterapie a psychológie. Doplnený o cviky, funkčného a posturálneho tréningu, s dôrazom na trakčné posiľňovanie HSS a spevňovanie core. Prebieha formou uceleného 5-týždňového kurzu, ktorý obsahuje 10 lekcií v malej skupinke žien. Termíny: SKUPINOVÝCH KURZOV


AKO VZNIKÁ

Diastáza najčastejšie vzniká v období tehotenstva, kedy dôsledkom vnútorného tlaku dochádza k roztiahnutiu brušnej steny. Nazývame ju aj popôrodná diastáza. Vzniknúť môže aj následkom rýchleho nárastu hmotnosti, nesprávneho životného štýlu a nevhodne zvolenej formy cvičenia u žien aj u mužov. Poznáme taktiež aj vrodené formy brušnej patológie.

S diastázou ide ruka v ruke aj OSLABENÉ PANVOVÉ DNO A JADRO. Dôsledkom čoho, vznikajú funkčné problémy, ako: únik moču, pokles maternice a močového mechúra, či bolesť v krížovej oblasti.


DIAGNOSTIKA

Ak máte aj po pôrode vypuklé bruško, s veľkou pravdepodobnosťou sa vás tento problém týka!

Diagnostika prebieha následovne:

  • Krátka zdravotná a športová anamnéza spojená s diskusiou
  • Samotná diagnostika palpačnou technikou, ktorá je bezbolestná
  • Samovyšetrenie – ukážeme vám, kde sa diastáza nechádza
  • Vyhodnotenie výsledkov a rozsahu poškodenia brušnej steny
  • Návrhy na riešenie vzniknutého problému

Pravidelne organizujeme workshopy pre ženy, ktoré obsahujú diskusiu a následne diagnostiku diastázy ZADARMO!


Najbližšie PODUJATIE:

Ladywork